ЧПУ по дереву: деревообробка на верстатах ЧП

Матеріали, з яких ми виготовляємо деталі

 ЧПУ по дереву: деревообробка на верстатах ЧП
18.03.2020

Наша компанія, Ен Сі Інжиніринг Україна, не займається обробкою дерева на верстатах з ЧПУ. Ми НЕ приймаємо замовлення на виготовлення дерев'яних деталей. Але ми дуже добре розбираємося в ЧПУ верстатах. У цій статті ми розповімо вам усе, що потрібно знати про ЧПУ по дереву.

Чому великі підприємства НЕ займаються деревообробкою на верстатах ЧПУ

Щоб виготовити деталь на токарному або фрезерному верстаті ЧПУ, необхідно виконати, як мінімум, наступні етапи:

  • Зробити креслення деталі згідно зі стандартами.
  • Визначити допуски по точності та інші параметри.
  • Написати програму для верстата з ЧПУ.
  • Підготувати сировину, порізати її на заготовки.
  • Провести пусконалагоджувальні роботи.
  • Виконати виробництво.

Кожен етап - занадто трудомісткий та дорогий. Працюють досвідчені фахівці. Але більшість процедур виконується тільки один раз. Тому їх вартість поділяється на всю партію деталей. Чим більше деталей в партії - тим нижче вартість виробництва однієї.

На верстатах з ЧПУ вигідно виготовляти партії від 500 до 50 000 штук. У випадку з деревиною такі замовлення трапляються вкрай рідко. Меблеві фабрики застосовують інші технології. Та й вони рідко виготовляють велику кількість однакової продукції.

Тому великі компанії, і наше в тому числі, не займаються деревообробкою ЧПУ.

Виготовлення дрібних серій складних і дуже гарних дерев'яних сувенірів - доля майстрів-умільців. Тих, хто працює самостійно, виконуючи весь цикл робіт.

Ціна ЧПУ по дереву - верстати і роботи

Токарська і фрезерна обробка деревини не вимагає високої точності. З металу виробляються деталі, використовувані в складних системах і механізмах. А з дерева, як правило, роблять декоративні елементи, прикраси та сувеніри. Тут потрібно виконувати вимоги креслення з точністю до однієї сотої частки міліметра.

Тому верстати ЧПУ по дереву коштують дешевше. Застосовується те ж саме обладнання, що і для металообробки в нижчій ціновій категорії. Для роботи по дереву підійдуть верстати початкового рівня.

Найпростіший верстат, із мінімальним набором функцій, призначений для домашнього майстра, можна придбати приблизно за 20 000 грн. А складний обробний центр, з великим набором функцій і високою продуктивністю обійдеться не менш, ніж в 150 000 грн.

Вартість деревообробки ЧПУ на замовлення

Для виготовлення навіть однієї деталі потрібно, як мінімум, написати програму і налаштувати верстат. Це вимагає кілька робочих годин, наявності досвіду та спеціальних навичок. Тому виробництво одиничної деталі навряд чи буде економічно вигідним.

Навіть невелика деталь буде коштувати від 1000 грн. Тому є сенс замовляти, як мінімум, дрібносерійне виробництво. Тоді можна вийти на ціну до 50 грн. за деталь

FAQ (Питання і відповіді)

Як вибрати верстат ЧПУ по дереву?

Для початку візьміть що-небудь максимально просте і зрозуміле. Вибирайте недорогу модель, на якій ви будете вчитися програмувати і налаштовувати. Головний критерій вибору - простота програмування. Краще взяти окремо фрезерний верстат і окремо - токарний. Так ви заплатите менше, ніж за дорогий і складний токарно-фрезерний верстат.

Як працювати на ЧПУ по дереву?

Вам потрібно буде обробляти креслення і писати по ним програму для верстата. Потім цю програму потрібно ввести в ЧПУ і налаштувати обладнання. Виставити координати заготовки та інструменту. Потім включите верстат і обробляєте пробну деталь. Якщо все пройшло добре, можна переходити до серійного виробництва.

Як працює верстат ЧПУ по дереву?

Верстат виконує закладену в нього програму. У токарних обертається деталь, до неї підводиться інструмент. У фрезерному обертається інструмент, а не деталь. ЧПУ керує положенням інструменту, знімаючи один за іншим шари матеріалу. Ось оператора потрібно, як мінімум, настройка верстата, заміна заготовок та інструменту в міру зносу.

Як заробити на ЧПУ по дереву?

Вам потрібно шукати замовлення на дрібні і середні партії однакових деталей. Це можуть бути елементи меблів, декоративні вироби або сувенірна продукція. Важливо, щоб партія складалася хоча б із 50 однакових виробів. Тоді ви більше часу будете займатися безпосередньо деревообробкою на ЧПУ верстаті, а не написанням програм.

Що може верстат ЧПУ по дереву?

Може серійно виготовляти деталі з високою точністю. Токарні верстати виробляють вироби круглої форми. А фрезерні можуть зробити будь-які речі. Все залежить від технічних параметрів, якості інструменту у верстаті та здібностей програміста, що складає програму для ЧПУ. Можна навіть виготовити складний барельєф. Однак, виробництво одиничних виробів буде обходиться дорого.