Виробляємо деталі за кресленням на верстатах ЧПУ - Ен Сі Інжиніринг

Виготовимо деталі за кресленням на верстатах ЧПУ

Виробляємо деталі за кресленням на верстатах ЧПУ - Ен Сі Інжиніринг
20.03.2020

Займаємося серійним і дрібносерійним виробництвом. Виготовимо деталі за кресленням будь-якої складності з металу та пластику. Використовуємо виключно сировину, отриману з країн ЄС, відповідне найвищим вимогам. Робимо високоточну металообробку на станах ЧПУ HAAS і Mazak. Максимальний допуск по кожній осі - 0,01 мм.

Працюємо з кресленнями в будь-яких форматах. Випускаємо деталі для харчової та медичної промисловості, космічній і приладобудівної галузей.

Від ідеї до втілення в металі - деталі за кресленням

Ми працюємо із замовниками з різних країн. Тому читаємо креслення в будь-якому форматі. Починаючи з Autodesk Autocad і закінчуючи фотографіями ескізів, зроблених від руки. Для нас байдуже, в якому стандарті виконано креслення. Це може бути файл однієї з популярних програм для тривимірного моделювання. Або створений в складному середовищі для розробки інженерних рішень. Наші фахівці опрацюють навіть фотографію малюнка, зробленого від руки. Єдине, що важливо, ідея творця.

 

Детали по чертежу - инженер пишет программу для ЧПУ

 

Створення тривимірної моделі

Після того, як креслення прочитаний, ідея стала зрозумілою, розміри і допуски визначені, ми переходимо до створення тривимірної моделі. Це потрібно для того, щоб підібрати сировину і розробити метод його обробки.

В якості сировини ми, як правило, використовуємо металевий профіль. Він може мати квадратне, кругле, прямокутне або інше січення. У кожному разі ми підбираємо профіль таким чином, щоб якомога менше матеріалу пішло в стружку, в утиль. Правильні рішення не завжди очевидні. Потрібно проявляти не тільки інженерну кмітливість, а й творчі здібності. Як при створенні картини або скульптури.

Дуже часто на цьому етапі наші інженери знаходять рішення, що дозволяють серйозно знизити вартість виробництва деталі. Ми одразу ділимося своїми знахідками з замовником.

Написання програми

Наступний етап - написання програми обробки для станка ЧПУ. Найважливіший момент у всьому процесі виготовлення деталі за кресленням. Всупереч поширеній думці, це теж процес творчий, а не шаблонний.

Обробляти заготовку, знімати з неї шари матеріалу, можна по-різному. З однаковою ефективністю. Тому у кожного інженера є свій стиль в програмуванні ЧПУ, свій "почерк". Досвідчений фахівець, тільки-но глянувши на програму обробки, відразу скаже, хто саме з його колег її писав.

Виготовлення тестової деталі за кресленням

Коли сировину закуплено і порізане на заготовки, а програма - написана, інженери приступають до її тестування. Навіть найдосвідченіші фахівці можуть помилитися. Щоб виключити будь-які помилки, першу деталь на верстаті робити не оператор, а інженер, який писав програму.

Виготовляється одна деталь і одразу з максимальною ретельністю перевіряється її якість. Здійснюються заміри проби, порівняння з кресленням і еталонним зразком, якщо замовник його надав. І тільки після того, як інженери переконаються у повній відповідності деталі вимогам креслення, запускається серійне виробництво.

 

Изготовление детали по чертежу на станке ЧПУ

Серійне виробництво деталі за кресленням

Оператори змінюють у верстатах ЧПУ готові деталі на заготовки. Перевіряють якість готової продукції, ступінь зношеності інструмента та контролюють стан обладнання. Деталі, виготовлені за кресленням, відправляються до відділу контролю якості.

Тут їх аналізують фахівці. Вони беруть, випадковим чином, певну кількість деталей і піддають їх ретельному контролю. Наприклад, може перевірятися кожна двадцята або навіть кожна десята деталь.

Якщо вони не знаходять браку, деталі упаковуються і відправляються замовнику. Якщо ж виявлено розбіжність із вимогами креслення хоча б на одній деталі, вся партія проходить контроль. Це дозволяє нам гарантувати високу якість продукції.