Токарні роботи ЧПУ в Китаї: переваги та недоліки

Токарні роботи ЧПУ в Китаї: переваги та недоліки

Токарні роботи ЧПУ в Китаї: переваги та недоліки
17.10.2019

Китайські компанії проводять агресивні маркетингові кампанії в Європі, США та по цілому світу. Вони пропонують дуже низькі ціни. Часом китайська металообробка коштує так дешево, що встояти неможливо. Та чи варто замовляти токарні роботи ЧПУ в Китаї? Які є переваги та недоліки співпраці з китайськими виробниками, що спеціалізуються на металообробці - ми розглянемо в цій статті. 

Переваги замовлення токарних робіт ЧПУ в КНР

Ціна

Справді, ціна дуже низька. Через практичну відсутність будь-яких екологічних стандартів, низьку вартість енергоресурсів та кредитів від державних банків, китайські виробники можуть будь з ким конкурувати по вартості робіт. А якщо до цього додати ще низький рівень заробітної плати та практичну відсутність вимог з охорони праці, то ми отримаємо найнижчі ціни на токарні роботи ЧПУ в Китаї. 

Великі об’єми виробництва

Якщо мова йде про стандартний виріб, про деталі, які застосовуються у різних галузях, то скоріш за все, китайський виробник вже тримає на складі готову партію. Та навіть якщо ви замовляєте унікальну деталь у мільйонних кількостях, навряд чи ще хтось зможе швидше виготовити подібне замовлення. 

Так, китайські виробники можуть дозволити собі 24-годинний робочий день. Можуть закупити обладнання у великій кількості та тримати на складі будь-які об’єми сировини. Тут з ними надзвичайно важко конкурувати. 

Недоліки замовлення токарних робіт ЧПУ в КНР

Питання по якості

Ні, ми не стверджуємо, що всі китайські вироби - неякісні. Але часто виникають непорозуміння. Замовник хоче зекономити і виконавець йде йому на зустріч. Але здешевлює деталь коштом якості. 

Важко контролювати дотримання стандартів, коли партнерів розділяє така велика відстань та культурні відмінності. 

Строки

Якщо доставляти металеві вироби літаком, то вартість логістики нівелює все, що було зекономлене на виробництві. Тому доводиться транспортувати замовлення морським шляхом. Вам доведеться чекати виконання токарних робіт ЧПУ в Китаї декілька місяців. 

Логістика - саме складне питання у співпраці з КНР. На жаль, навіть найсучасніші технології не можуть пришвидшити доставку. 

Неможливість працювати з малими та середніми партіями

Ця проблема витікає з попередньої. Якщо ви замовляєте мільйонну кількість, якої вам вистачить на півроку, то все буде добре. Але якщо вам потрібна 1000 деталей, то вартість логістики може серйозно збільшити собівартість. 

Інженерні непорозуміння

Виробнича культура Китаю сильно відрізняється від тої, що існує в західному світі. Вона не краща і не гірша, вона просто інша. Тому європейським та американським інженерам дуже складно налагодити контакт зі своїми китайськими колегами. 

І якщо потрібно внести якісь зміни в креслення або змінити технологію виробництва, то можуть виникати непорозуміння. 

Передплата

Зазвичай китайські виконавці токарних робіт ЧПУ в КНР вимагають передплату на всю партію. Тобто, потрібно “заморозити” вартість цілої партії приблизно на три місяці. 

Висновок: то чи варто замовляти токарні роботи ЧПУ в Китаї?

Якщо вам потрібні дуже великі партії, якщо ви готові чекати декілька місяців та здійснювати передоплату, то відповідь - однозначно так. Ви зможете зекономити значну суму коштів, працюючи з китайськими виробниками. 

Але у всіх інших випадках виробництво деталей краще все ж таки замовляти в Європі. Наприклад, якщо вам треба менше як 50 000 штук деталей, якщо ви не можете чекати понад тиждень та якщо ви хочете працювати в тісному контакті з інженерами, що говорять з вами однією мовою та оперують одними й тими самими поняттями.