Проєктування виробів та компонентів з алюмінію

Деталі з алюмінію: що варто врахувати при розробці

 Проєктування виробів та компонентів з алюмінію
15.11.2020

Проблеми, що можуть виникнути при токарних чи фрезерних роботах по алюмінію на верстатах ЧПУ. Що варто знати проектувальнику.

Легкий, слабо піддається корозії та порівняно дешевий. Здається, що алюміній - ідеальний матеріал для виготовлення деталей та компонентів. Визнайте, коли ви тільки-но сідаєте за креслення, то одразу згадуєте саме про цей метал. Але й з алюмінієм чи його сплавами можуть виникати труднощі. Які варто врахувати під час роботи над проєктом. Приблизно 70% усіх виробів, які ми виготовили для наших клієнтів, були з алюмінієвих сплавів. Охоче ділимось із вами нашим досвідом.

Важливість правильного вибору марки

Не поспішайте з прийняттям рішення та не беріть першу ж заготовку, яка трапить вам на очі. У залежності від того, яку саме деталь ви проектуватимете, можна надати їй унікальних властивостей. Просто змінивши марку алюмінію. Якщо ж нічого такого не потрібно, можна просто суттєво знизити ціну. 

Ось найпоширеніші марки (за європейською класифікацією):

  1. Алюміній 6061. Найчастіше використовується при 3-осьовій на фрезерних верстатах, також при 5-осьовій та 4-осьовій обробці на верстатах ЧПУ. Чудові механічні властивості, добре зварюється. Міцність - від середньої до високої. Добре піддається холодному анодуванню, витримує згин. 
  2. Алюміній 7075: Висока міцність до ударів, але погано піддається зварюванню. Мабуть, найпопулярніший матеріал для деталей велосипедів та інвалідних візків. Висока стійкість до корозії. 
  3. Алюміній 2024. “Летючий” метал: його найчастіше використовують в аерокосмічній промисловості. Добра стійкість до зношування. Погано піддається зварюванню, але проявляє стійкість до корозії навіть в агресивних середовищах. 

Наполегливо радимо вам підібрати відповідну марку алюмінію. Якщо у вас з'явилися питання - звертайтесь до наших інженерів. Їх багатий досвід роботи із різноманітними деталями з алюмінію стане вам у пригоді.


На ЧПУ верстатах можна виготовляти деталі складної форми. Навіть з дуже тонкими елементами

Дивно, але ми стикнулись із тим, що деякі замовники планують постобробку деталей після виготовлення. Або ж ділять певний елемент конструкції на декілька деталей. Щоб уникнути складного процесу обробки. Хоча ми можемо виготовити цей ж елемент одною деталлю. Застосувавши декілька послідовних етапів обробки чи задіявши токарно-фрезерний верстат ЧПУ. На таких верстатах можна швидко виготовляти деталі дуже складної конфігурації. Токарна обробка послідовно змінює фрезерування, деталь може переміщуватись у трьох площинах. Застосування таких технологій дозволяє суттєво знизити ціну виготовлення компонента.

Уникайте надмірної концентрації тепла на алюмінієвих деталях

Пам’ятайте, що цей метал має досить низьку температуру плавлення - всього 660,3°C. Тому він дуже сильно піддається тепловій деформації. Ми, наприклад, застосовуємо технологію симетричної обробки. Щоб уникнути навіть найменшої деформації від нагрівання. Тому радимо дуже прискіпливо проєктувати деталі в рухомих механізмах. Навіть в таких простих речах, як велосипед. Адже деформація, навіть незначна, може призвести до швидкого зносу одного елементу конструкції за другим. Що, в свою чергу, вплине на строк експлуатації виробу.

Замовляйте виготовлення деталей з усіх марок алюмінію у Ен Сі Інжиніринг Україна

Ми використовуємо тільки метали, отримані від постачальників з Європейського Союзу. Тому можемо гарантувати: ваша деталь буде на 100% відповідати технічним вимогам. Наші інженери допоможуть вам скоригувати креслення таким чином, щоб знизити вартість виробу. А наші оператори забезпечать високу якість кожної окремої деталі, пильно контролюючі процес її виробництва з алюмінію на верстатах ЧПУ.